Admin

Instructional/Staff


Faculty and Staff List
Categories
Last Name
First Name
Job Title
Email
Administrators
GIBSON
TRACEY
PRINCIPAL,ELEM
CHARLES
CHARLINE
ASST PRINCIPAL,ELEM
FOSTER
EDDIE
ASST PRINCIPAL,ELEM
Instructional
ALDRICH
CHELSEA
TEACHER - GRADE FIVE
ARROYO
FRANCES
TEACHER - GRADE ONE
ASKA
CARA
KINDERGARTEN TEACHER
BAKER
ALEXANDRA
TEACHER - GRADE FIVE
BANKS
NIKIA
TEACHER - GRADE THREE
BEATON
TIFFANY
TEACHER - GRADE THREE
BELL
GERTRUDE
TEACHER - GRADE TWO
BENNETT
BRETT
SLD TEACHER
BENNETT
MICHAEL
TEACHER - GRADE FIVE
BERNARD
DERWYN
TEACHER - GRADE FIVE
BLANCO
MARIA
TEACHER - GRADE THREE
BOYER
TERRI
TEACHER - GRADE TWO
BRYANT
SAMANTHA
KINDERGARTEN TEACHER
CHANEY
DAWN
KINDERGARTEN TEACHER
CURRY
CHARLES
MUSIC
DADDIO
JILL
MEDIA SPECIALIST
DESARDEN
CASSIDY
TEACHER - GRADE ONE
DIXON
ALTHEA
TEACHER - GRADE FOUR
DODD
ROBERT
RESOURCE TEACHER
DODD
ZANETA
STAFFING SPECIALIST
ERNEST
CHELSEA
TEACHER - GRADE THREE
GLOVER
LISA
KINDERGARTEN TEACHER
GONZALEZ
SONIA
TEACHER - GRADE FIVE
HALL
ELENORA
KINDERGARTEN TEACHER
HEGERT
VICTORIA
TEACHER - GRADE FOUR
HERMAN
DEL
TEACHER - GRADE TWO
JOHNSON
WILLIE
PHYSICAL EDUCATION
KLINE
ARIANA
TEACHER - GRADE FOUR
LESLIE
ANTHONIE
RESOURCE TEACHER
MAITLAND
BRIANA
PRE-KINDERGARTEN TEACHER
MCCULLUM
LAUREN
TEACHER - GRADE TWO
MEDINA TORRUELLAS
LUIS
ART
METALLO
CHRISTOPHER
TEACHER - GRADE THREE
MURRAY
STEVIE
TEACHER - GRADE FOUR
NEAL
LATOIYA
TEACHER - GRADE ONE
PAFFORD
BETH
TEACHER - GRADE TWO
PASTAURIN
STEPHANIE
RESOURCE TEACHER
PEREZ MEJIAS
KODESH
KINDERGARTEN TEACHER
PETERMAN
PAIGE
TEACHER - GRADE THREE
POOLE
TAWANA
READING SPECIALIST
ROLLE
ZELMA
TEACHER - GRADE ONE
SCHAFFER
JULIA
TEACHER - GRADE THREE
SPURGEON
ILDA
VARYING EXCEPTIONALITIES
STANTON
MERRILL
INSTRUCTIONAL COACH
SURBER
ANGELA
TEACHER - GRADE ONE
TALPADE
SANDRA
GUIDANCE COUNSELOR
THOMAS
CAROLYN
RESOURCE TEACHER
TIGHE
KATHERINE
TEACHER - GRADE ONE
VALLINA
CHRISTOPHER
TEACHER - GRADE THREE
WALTERS-PHILLIPS
BARBARA
RESOURCE TEACHER
WILLIAMS
MARK
RESOURCE TEACHER
WRIGHT
ALEXIS
TEACHER - GRADE TWO
Classified
BECKFORD
CHARLOTTE
PROGRAM ASST,BASIC,C
BROWN
LATISSHA
ED PARA,PHYS ED,C
BUSH
FREDRICK
UNIFORMED SECURITY OFCR
CALDERON
KRISTELLE
PERMANENT SUB,4 YR DEG
CASTILLO
NANCY
ED PARA,BASIC,C
DAUBERT
JANNLEA
ATTENDANCE/RECORDS CLK
DENMARK
SARAH
SCHOOL CLK
ESCRIBANO
MELISSA
REGISTRAR
EZELL
PAMELA
ED PARA,SEV HAN,C
FARLEY
ALAYAH
ED PARA,PRE-K,C
FAULKNOR
MARIE
SCHOOL HEALTH ASST
HARRIS
ETHEL
SCHOOL SECRETARY/BKPR
PADRON
ISHAM
TECH SUPPORT REP
SANTO
ERNEST
ED PARA,PHYS ED,C
WILLIAMS
SHIRLEY
PROGRAM COORD,PARNT ENGAG -TITLEI